![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8124238
*
nr 812 4238
Spegel
Barockstil, höjd: 72
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 mars 2013
kl 19:55:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/2 12:01:19
1
100 kr
27/2 19:27:59
2
350 kr
1/3 13:58:52
3
200 kr
1/3 13:59:10
3
300 kr
3/3 09:52:12
4
400 kr
3/3 20:32:00
5
600 kr
4/3 13:35:48
6
600 kr
4/3 13:36:41
6
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
nr 812 4238
Spegel
Barockstil, höjd: 72
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 mars 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/2 12:01:19 | 1 | 100 kr |
27/2 19:27:59 | 2 | 350 kr |
1/3 13:58:52 | 3 | 200 kr |
1/3 13:59:10 | 3 | 300 kr |
3/3 09:52:12 | 4 | 400 kr |
3/3 20:32:00 | 5 | 600 kr |
4/3 13:35:48 | 6 | 600 kr |
4/3 13:36:41 | 6 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)